5 ayda 17 kg veren Deniz’in Hikayesi

Hikayenin Kahramanı: Deniz A.

Yaşadığı Şehir: Eskişehir

Hikayenin Mesajı: Yol arkadaşı Diyetisyenim

Eskişehir’den online danışanım Deniz, program sonunda yaşadıklarını kaleme almış. Deniz’in hikayesini kendisinden dinliyoruz:

Öncelikle her şey için çok sağolun. Kendimce ufak bir yazı yazmak istiyorum. Şuana kadar bir diyetisyenden yardım almayı hep reddettim. Mesleğinize kesinlikle saygım yoktu. Genellikle aileme “Kilom çok fazla. Verebilmek için çok fazla aç kalacağım” dediğimde onlarda bana saygı duyarlardı. Ve biraz da utanıyordum. 15 yaşında bir kızın neredeyse 90 kilo olması herkesi iğrendirir diye düşünmüştüm.

Daha sonra teyzelerim tesadüfen sizi bulmuş. İnternet üzerinden görüştüğümüz için içim bir an olsun rahatladı. Pek umutlu değildim. Çünkü kilometrelerce uzaktan bana bir şeyler yazacaksınız ve bende bunlara uyacağım. Baya komik geliyordu. “1 ay sonra bırakırım nasıl olsa ücretini ben vermiyorum ailem zaten anlar kilo veremeyeceğimi” diyip başladım. Bana bir liste yolladınız ve bu listeyle kilo vereceğime ihtimal bile vermiyordum. Çünkü hepsi beni tok tutan acıktırmayan şeylerdi. 1 haftanın sonunda tartıya umutsuzca çıktığımda 2.1 kilonun gittiğini görünce inanamadım. Muhteşem bir cesaret gelmişti. Ve bu cesaretle ben toplamda 17 kilo verdim.

İnsanların tepkisini gördükçe mutlu oluyorum , onlarda mutlu oluyor. Bence danışanlarınız için sadece bir diyetisyen değilsiniz. İnsanlara özgüvenini geri getiren, sağlığına geri kavuşturan biri kesinlikle yalnızca diyetisyen olarak kalmaz.

Belki tuhaf ama benim gerçekten hayatımı değiştirdiniz. 17 kilo sizin sayenizde benden gitti. O kadar çok teşekkür ederim ki. Hayatım boyunca sizi asla unutmayacağım. Mesleğinizde başarılar dilemek ne kadar doğru olur bilmiyorum çünkü yeterince başarılısınız.

Öyleyse şöyle sonlandırayım; umarım bu tür sorun çeken herkes size rastlar. İyi günler:))

diyetisyenden_iste_online_diyet_iste_yeni

Yorum Yapın