Abdullah Bey’in Hikayesi – Neden Zayıflamıyordum?

Hikayenin Kahramanı: Abdullah Oğuz Bey

Yaşadığı Şehir: Amasya

Hikayenin Mesajı: Neden Zayıflamıyordum

Bu hikâyede Abdullah Bey 1 aylık online diyet sürecinde yaşadıklarını anlatıyor. Abdullah Bey’in hikayesini kendisinden dinliyoruz:

“Anlatırlar ben de gülerdim. Göbekli insan çorap giyemez yardım alır derlerdi. Bir insan nasıl olur da çorabını giyemez. Nasıl  yardım alır aklım almazdı. Ta ki o sabaha kadar. O gün nefes nefese giydim çorabımı. Anladım ki yediklerime artık dikkat etmem gerekiyordu. O zamana kadar çevremden gelen bütün eleştirileri sineye çekiyordum. Ama artık zayıflamam gerekiyordu.

Birkaç gün sonra alış veriş için bir mağazaya girdim. Kendime göre bir şey bulamadım. Oradan çıkıp başka bir mağaza daha denedim orada da yok. O an bir düşünce sardı etrafımı. NEDEN ZAYIFLAMIYORDUM? Çok basitti aslında zayıflamak; yemeği kesip spor yapacaktım. Karar verdim hemen spora başlamaya. Bir haftadan daha uzun bir süre spor yaptım ama yemeyi  kesemiyorum. Spor yapıyorum acıkıyorum, yemek yiyorum spor yapıyorum derken açıkçası çok da faydasını göremedim.

Kız arkadaşım bir gün yanıma gelip sana damatlık takımı ben alacam ama korkarım senin ölçülerinde birşey bulamayacağız  ya da ne bulabilirsek hoş da olmasa onu giyeceksin dedi. Bu benim çok zoruma gitti. Ona spor yapmama rağmen zayıflayamadığımı söyledim çabalıyordum ama birşeyler eksikti sanki. Her başarılı erkeğin arkasında kesinlikle bir bayan vardır. Benim için araştırmalar yapmış ve bir akşam konuşmamızda bana bunlardan bahsetti. Diyetisyen konusunu açıkladı bende artık son çare olarak başvurdum. Bir çok diyetisyenden bir çok tavsiye aldım harcadığım parada değildim ama bir türlü zayıflayamamak beni korkutuyordu. Aslında asıl korktuğum kilolarımı kabullenmekti. Evet  evet çok şansızım diyetisyene gitmeme rağmen diyetisyenim 130 kiloydu. Bana hiç de faydalı olacağını düşünmüyordum. Sonrada işler güçler derken zaman çok hızlı geçiyordu.

Hastalandığım gün bişey farkettim, artık sık sık hasta olup geç iyileşiyordum. Muayene olurken doktor kaç kilosun dedi bende bilmediğimi söyleyince çık bakalım tartıya dedi hayatımda o kadar rakamı tartıda ilk defa görüyordum. Tartı 129 kiloyu gösterdi ben korkup indim 130’u geçecek diye sonra tekrardan çıkıp baktığımda 129 olduğumu gördüm. Sporda diyetle verememiştim. İlaç kullandım yine olmadı. İnternette araştırma yaparken Yusuf Bey’in sitesine denk geldim. Zaten kaybedecek bir şeyim yoktu. Denemek istedim ve iyi ki denemişim. Denememde tabi ki kız arkadaşımın çok ısrarı da var.

Yusuf Bey ile irtibata geçip bir iki gün içinde diyet listemi aldım. Ne olursa olsun harfi harfine uyacaktım. Karar verdim. Aslında Yusuf Bey’i seçmemdeki en önemli etken sayfasında gördüğüm bir yazıydı: “Diyet bir kısıtlama değil, yaşam şeklidir’’. Ben de beslenme alışkanlığımı diyet listesine göre yaptım. İlk üç gün hayatımın en zor üç günüydü. Açlık, halsizlik ve içimden hiç gitmeyen bir ses ‘’boş ver  diyeti sen karnını doyur’’  4. gün sabah tartıya çıktığımda 125.5 den 123.2 yi görünce öyle mutlu oldum ki kelimeler kifayetsiz…

Diyetimin ilk haftasında 123 den aşağı inemedim ikinci haftasında vücut artık alışmıştı bende istekliydim birazda kendime güvenim gelince 120 kg’ı görmeye basladım. Ve bir ayın sonunda 118 i gördüm. Bir ay sonra beni gören arkadaşımın tepkisi inanınki bütün açlığımı  bütün çektiğim sancının ödülüydü.

Çevremden artık olumlu düşünceler pozitif enerjiler alıyorum bu beni dahada mutlu ediyor. Kendime güvenim geldi. En zor anlarımda başaramayacağımı düşündüğüm anlarda Yusuf Beyin ilgisi ara öğünümü takip edip görmek istemesi bişeylerin doğru yolda gittiğini gösterdi.

Unutmadan ben ki bir paket makarnayı tek başıma yiyip tek öğünde bunla övünen insan bir kâse çorba ve biraz salatayla doyduğumu gördüm ya keşke ve keşke daha önce denk gelseydim. Ne derler kul sıkışmadan hızır yetişmezmiş….”

 

Abdullah OĞUZ

Özel Güvenlik Görevlisi

kişiye_özel_diyet_iste

Yorum Yapın