Leaf_Object

Kilo Koruma

Türkiye’nin en kapsamlı diyet programını “Online” olarak yazıyoruz.
 
Kilo vermek için başlanan süreçte istenen kilo hedeflerine erişilmeye yönelik programlara düzenli uyum sağlansa da önemli olan belirlenen hedefe ulaştıktan sonra kilo korumada da aynı başarıyı gösterebilmektir. Kilo verme sürecinde beslenmenize, yediklerinize ve düzenli spor yapmaya ve diyetisyen kontrollerini ihmal etmemeye gösterdiğiniz özeni kilo koruma konusunda da göstermeniz gerekir. Verdiğiniz kiloları hayatınıza tekrar dahil etmemenizin yolu sağlıklı beslenme alışkanlıklarını hayatınızın bir parçası haline getirebilmenizdir. Hedefinize ulaştıktan sonra kilo korumayla sağlıklı bir hayata devam edebilirsiniz.

Kilonuzu koruyabilmek için ;
  • Kilo korumanın, kilo vermek ya da kilo almak kadar önemli olduğunu unutmayın!
  • Kilo verme süreci kadar kilo koruma süreci de olması gerekir. 6 ay diyet yaptıysanız en az 6 ay da koruma dönemi olmalıdır. Bu dönem boyunca beslenme ve diyet uzmanınızla iletişim halinde olmaya ve size özel hazırladığı sağlıklı beslenme programını kullanmaya devam edin.
  • Su tüketimini hayatınızın merkezine yerleştirin. Günde 2-2.5 litre su tüketimine özen gösterin.
  • Diyet süresince edindiğiniz sağlıklı beslenme alışkanlıklarını sürdürün.
  • Kesinlikle aç kalmayın. Ana öğünlerinizin yanı sıra ara öğünlerinizi de ihmal etmeyin. Bir öğünde gereğinden fazla yemek yediyseniz bir sonraki öğünde daha dikkatli yemeğe özen gösterin.
  • Her gün tartılmayın, ancak kilonuzdaki değişimi görmek için haftada bir gün tartılmaya devam edin. Kilonuzda haftalık bir artış varsa bir şeyler yanlış gidiyor olabilir, hemen önlem alın.
  • Düzenli spor yapmaya devam edin. Vücudunuz kilo verme sürecinde kalorileri yakmak için spordan destek alır. Sporu azalttığınızda ya da bıraktığınızda kilo almaya başlayabilirsiniz. Her gün en az yarım saat yürümeye özen gösterin.
  • Düşük yağlı diyetler tercih edin. Karbonhidrat ve proteini dengeli tüketmeniz kilo korumanızı sağlar.