Neşe Hanım’ın Hikayesi – Hayata Döndüren Diyet

Hikayenin Kahramanı: Neşe Hanım

Yaşadığı Şehir: Sakarya

Hikayenin Mesajı: Yaşlılığa Giden Yolda Sağlığınız için Harekete Geçin.

109726697-472513

Bu hikayede Neşe Hanım online diyet sürecinde yaşadıklarını anlatıyor. Neşe Hanım’ın hikayesini kendisinden dinliyoruz:

Bence hayat tesadüflerden ibarettir. Bazen tatlı bazen acı tesadüfler. Benim hayatımda hemen hemen 10 hafta önce güzel bir tesadüfle renklendi. İnternet ortamında gezinirken “Online Diyet” diye bir şey önüme geliverdi. Önce göz ucuyla şöyle bir baktım.

Ama biz 60 kuşağı teknolojiden uzak olduğumuz için çocuklarımız; “Aman Anne! Sakın bilmediğin sitelere girme, dolandırılırsın.” Diyerek tembihleyerek yol aldık. 1-2 ay kadar hep inceledim. Zaten işin içine sağlık girdi mi, her türlü yazı, makale ve televizyon programını izleyen birisiydim.

Özellikle ailesi genetik olarak şişman bireylerden oluşan bir kişi olarak zayıflama programlarını sürekli izleyen birisiydim.

Bankacılık hayatım çok aktif geçtiğinden kilo problemi hiç yaşamadım. Ta ki 2.çocuğuma hamile kalıp 3 sene kala işten ayrılıncaya kadar. İşten ayrıldıktan sonra ev hayatı, komşularla yapılan çaylı toplantılar kilo olarak geri döndü.

Ama hiç yılmadım. Hep savaştım. Hiçbir zaman kilolu olmayı kabul etmedim. 7-8 kg fazlam olunca hemen müdahale ettim. Bu konuda kendimi oldukça bilinçlendirdim.

Tek savaşamadım şey moral bozukluğu. Annemin felç geçirip eve kapanmasıyla zorlu bir döneme girdim. Evden dışarı çıkmayı hem istemedim. Hem de bunun için vaktim yoktu. Sonra anneme yardımcı bulup kilo vermek için çare ararken Yusuf Bey ile iletişime geçtim.

Ama ne yalan söyleyeyim, önce çok korktum. Oğlum yaşında bir delikanlı acaba bana ne kadar faydalı olabilirdi?

Geçmişini inceledim. Başarılarla doluydu. Sonra danışanlardan gelen yazıları takip ettim ve hiçbir zaman pişman olmadığım ve olmayacağım o ilk adımı attım. Şimdi 10 haftadır bana diyetisyenlikten sonra yaşam koçluğu yapan Yusuf Bey’e minnettarım. Hemen hemen 10 kg verdim. Kenara koyduğum kıyafetleri çıkarmaya başladım ve etrafımdakilerin hayran bakışlarını izliyorum. Çok mutluyum.

Bu işin çift taraflı uyum ve güven ile olacağını çok iyi biliyorum. Ben Yusuf Bey’e ne kadar güveniyorsam onun da bana inanıp güvendiğini biliyorum. Çünkü diğer türlü başarının geleceğine inanmıyorum.

Yusuf Bey’le başladığım bu maceradan çok başarılı bir şekilde çıkacağıma ve hem onun hem de benim çok mutlu olacağımızı biliyorum.

İyi ki varsınız, iyi ki bir telefon kadar yakınsınız, her aradığımda ulaştığımsınız. Başarılarınızın katlanarak devamını diliyorum. Sizin gibi gençlere çok ihtiyacımız var.

Son olarak yaşadığım bu süreci, psikolojik iyileşmemi şu cümle ile anlatmak istiyorum: “Ruh şarkı söylerse hayat dansa kaldırır.”

Fatma Neşe Memigüven

Sakarya

Hikayenin Sonucu: Yaşınızı göz önünde bulundurarak yaşam tarzınıza, alışkanlıklarınıza dikkat edin. Sağlıklı olmak için yatırım yapın. Uzun ve sağlıklı bir ömür sürmek için bunu ertelemeyin. Şimdi başlayın. Sonuçta, hayatınızda değişiklik yapmak için beklemek yaşlanınca hayat sigortası yapmaya benzer ki bu da zaman geçtikçe maliyetin artması anlamına gelir. Sağlığınız için yanlışlarınızın farkına varın ve harekete geçin. Ertelemeyin!

Diyetisyen Yusuf ÖZTÜRK

diyetisyenden_iste_online_diyet_istiyorum_yeni1

 

Yorum Yapın